Wtorek, 2018-07-17

Pasowanie na przeszkolaka

Jesteś tu: » Strona główna » Pasowanie na przeszkolaka

Pasowanie na przeszkolaka

Dzień 22 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z Przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice "Biedronek” oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, symbol grupy – opaskę Biedronkę oraz upominek.

Uroczystość ta była świetną okazją do poznania, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego, który odbywał się w przedszkolu pod hasłem – Mamo, tato, będę przedszkolakiem.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!