Lekcja plastyki w książnickiej świątyni

24 kwietnia klasa 5 swoją lekcję plastyki odbyła nie w sali lekcyjnej, lecz w zaciszu książnickiego kościoła, który w swoich murach mieści perełkę sztuki późnogotyckiej, a jest nią ołtarz wykonany w 1491 roku i pochodzący z pracowni Wita Stwosza. Jak podają źródła, został on wykonany prawdopodobnie przez jednego ze snycerzy - Michała z Działdowa.

Uczniowie zwiedzili kościół, poznali jego historię i ciekawostki z nim związane a także mogli zobaczyć ołtarz odsłonięty oraz zasłonięty – dzięki czemu mogli również podziwiać ukazane na skrzydłach ołtarza sceny z Męki Pana Jezusa. Lekcja w takim miejscu i bezpośredni kontakt ze sztuką z pewnością na dłużej pozostanie w pamięci uczniów.

Małgorzata Bogdał