kalendarium
Środa, 2018-07-18
Imieniny:
Kamila, Karoliny
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

Wycieczka Pieniny – Słowacja

Jesteś tu: » Strona główna » Wycieczka Pieniny – Słowacja

Wycieczka Pieniny – Słowacja

Uczniowie klas IV-VI w dniach 01.06.- 02.06. byli na bardzo atrakcyjnej wycieczce. Po miłej podrózy dotarliśmy do Jaworek (miejscowość w Pieninach Małych) i udaliśmy się do Rezerwatu przyrody  "Wąwóz Homole" imienia Jana Wiktora. Obejmuje on  skalny wąwóz Homole  oraz  Czajkowską Skałę i boczną część dolinki Koniowskiego Potoku w Małych Pieninach.

Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy do Szczawnicy, znanej miejscowości uzdrowiskowej, gdzie min. w Pijalni wód piliśmy lecznicze wody mineralne o nazwie Szymon i Magdalena. Kolejnym etapem naszej wycieczki było  zwiedzanie zamku w Niedzicy  – średniowiecznej warowni znajdującej się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego. Po ciekawej lekcji historii odbyliśmy około godzinny rej po Jeziorze Czorsztyńskim, sztucznym zbiorniku na rzece Dunajec. Podziwiając góry, zaporę Niedzica, zamek Czorsztyn i zamek Niedzica oraz skansen Czorsztyński wysłuchaliśmy wiele ciekawych informacji i legend związanych z okolicą Pienin.

Drugiego dnia pojechaliśmy na Słowację do Orawskiego Podzamoka, zwiedziliśmy Zamek  Orawski. Wznosi się on na skale,112 metrównad lustrem rzeki Orawy. Następnie mijając  piękne górskie krajobrazy pojechaliśmy do Demianovskiej Doliny. Tam podziwialiśmy jaskinię Wolności w której dominują ciekawe formy krasowe.

 

                                                                                             A. Kocińska

Opracowanie: szkolnastrona.pl