Wycieczka do ekospalarni w Krakowie

Dzięki uprzejmości Urząd Miasta i Gminy Koszyce - województwo Małopolskie uczniowie klas 3-6 naszej szkoły mieli możliwość zwiedzania Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowskim Holdingu Komunalnym S.A. w Krakowie. Uczniowie zobaczyli jak wygląda praca Ekospalarni, poznali proces termicznego przekształcania odpadów, obserwowali przywóz i rozładunek odpadów w hali rozładunkowej do bunkrów, śledzili działania operatora chwytaka poruszającego się na podwieszonej suwnicy oraz przyjrzeli się pracy głównej dyspozytorni, z której kieruje się pracą całego zakładu.

Wizyta w Ekospalarni wzbogaciła wiedzę uczniów na temat technologii i funkcjonowania zakładu termicznego przekształcania odpadów, a także przyjaznego dla środowiska odzysku energii zawartej w odpadach.