Kim będę?

W życiu każdego młodego człowieka przychodzi czas, kiedy zadaje sobie pytania: „Kim będę?”, „Co będę robił w przyszłości?”. Każdy uczeń staje przed takim dylematem, kiedy dobiega końca kolejny etap edukacyjny i zbliża się zakończenie klasy ósmej. Dlatego właśnie w ramach innowacji pedagogicznej uczniowie klasy 4 na godzinie wychowawczej rozpoczęli spotkania z osobami reprezentującymi różne zawody.

Pierwsze spotkanie, które miało miejsce 18 października 2022 roku, odbyło się ze Strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej, Panem Aspirantem Krystianem Zuwałą. Pan Aspirant przybliżył uczniom zawód strażaka, który jest szczególną pracą, bo ważną służbą drugiemu człowiekowi. Uczniowie poznali możliwości wyboru dróg, które prowadzą do podjęcia pracy w tym zawodzie, poznali wymagania i obowiązki, jakie są stawiane kandydatom w osiągnięciu wymarzonego zawodu. Uczniowie wysłuchali również, jak wyglądają 24 godziny w życiu zawodowego strażaka. Dla młodych słuchaczy była to szczególna i wyjątkowa lekcja o odpowiedzialnym a zarazem niebezpiecznym zawodzie, gdyż jego wykonywanie wiąże się z różnymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Spotkanie było bardzo ciekawe i interesujące, a wyrazem tego była panująca cisza, spokój i słuchanie z zainteresowaniem tego, o czym opowiadał Pan Aspirant.

Jeszcze raz dziękujemy naszemu Gościowi za przyjęcie zaproszenia i przekazanie informacji o swoim zawodzie.

Małgorzata Bogdał