DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

"Z muzyką w duszy, sercem przepełnionym tanecznymi rytmami i radością w oczach oraz uśmiechem, zdobywa się zdolność do czynienia tego świata pięknym i kolorowym".

Ten dar posiadają nasi uczniowie! W gronie Dyrekcji Centrum Oświatowego oraz Szkoły Muzycznej, Nauczycieli, przedstawicieli Samorządu, członków ZNP Sekcji Emerytów a także Rodziców i całej uczniowskiej społeczności odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Pierwszoklasiści po powitaniu przez starszych uczniów piosenką, zatańczyli z pełną powagą a przy tym sobie właściwą gracją - Poloneza.

Potem wybrzmiały piękne słowa wierszyków i piosenek o wielkiej treści związanych ze znajomością symboli narodowych, bezpieczeństwem w ruchu drogowym czy zasadami zachowywania się w szkole. Po wspólnym odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego pani Dyrektor uroczyście dokonała pasowania naszych małych artystów na uczniów klasy pierwszej. Nie obyło się bez gromkich braw i prezentów przygotowanych przez opiekunów naszych Pierwszaków oraz Szkolną Radę Rodziców.

Po ślubowaniu nadszedł czas na chwilę relaksu i prezent dla wszystkich z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Był śpiew i taniec, a także trochę śmiechu, kiedy na scenę wyszli nasi szkolni aktorzy ... Wszystko po to, by pokazać jak piękne i wesołe jest szkolne życie, które po latach wspomina się z rozrzewnieniem... Na koniec każdy z obecnych na sali koncertowej Nauczycieli otrzymał pięknie ozdobione wrzosy przygotowane przez Radę Rodziców a na ręce pań Dyrektor oraz Pani Prezes Zarządu ZNP Sekcji Emerytów członkowie Samorządu Szkolnego przekazali bukiety kwiatów.

Od wszystkich uczniów wybrzmiały piękne życzenia wyśpiewane przez członków Kółka Muzycznego, które pragniemy przekazać każdemu, komu bliskie są szkoła i edukacja : "Wszystkiego najlepszego w Twoim dniu; spełnienia wszystkich marzeń oraz snów; życzymy wszyscy razem Tobie dziś w ten piękny dzień!