Pokoloruj przyszłość na 5. Kredkobranie 2022

Samorząd Szkolny serdecznie dziękuje za dar serca wszystkim darczyńcom, którzy we wrześniu 2022 r. uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie. To piąta edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum.

Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc.

Centrum Oświatowe w Koszycach w tym roku przystąpiło do akcji po raz drugi. Cieszymy się, że wiele osób z sercem odpowiedziało na nasz apel. Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w kolejnej edycji Kredkobrania.