Bilans Sześciolatka

W październiku rozpoczynamy bilans sześciolatków. Każdy uczeń klasy "0" przebadany zostanie pod kątem rozwoju fizycznego. Badania polegają na pomiarze masy ciała, wzrostu, obliczeniu BMI i porównaniu wyników z siatkami centylowymi. U dzieci wykonane zostaną badania przesiewowe wzroku, słuchu oraz widzenia barw jak również przeprowadzona będzie ocena postawy ciała oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Każdy z rodziców bądź opiekunów dziecka, w okresie jednego miesiąca, powinien udać się z dzieckiem do lekarza pierwszego kontaktu z uzupełnioną przez siebie kartą bilansu zdrowia ucznia, a po wypełnieniu jej przez lekarza niezwłocznie zwrócić do gabinetu pielęgniarki.

Powodzenia

Katarzyna Wilkosz - Kryczka pielęgniarka