Międzynarodowy Dzień Muzyki

W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Muzyki w naszej szkole odbyła się otwarta lekcja muzyki dla najmłodszych z udziałem uczniów grających na instrumentach muzycznych. Uczniowie ci są jednocześnie członkami Kółka Muzycznego, które działa w naszej szkole. Przedszkolaki mogły usłyszeć brzmienie m.in. klarnetu, fletu poprzecznego i prostego, trąbki, skrzypiec, wiolonczeli, keabordu , ukulele czy djembe. Dzieci dowiedziały się również wielu ciekawostek na temat instrumentów. Czy wiedzieliście, że trąbka to jeden z najstarszych instrumentów?

Jej ilustracje znajdywano w jaskiniach wśród egipskich hieroglifow a dwie wykonane z brązu i złota trąbki znaleziono w grobowcu Tutanhamona. A macie świadomość, że flety poprzeczne robi się najczęściej ze srebra, choć niektórzy flecisci używają instrumentów zbudowanych ze złota i platyny, by osiągnąć piękniejszy dźwięk?

O tych i wielu innych rzeczach można było dowiedzieć się na dzisiejszej lekcji muzyki.

Brawo dla najmłodszych za uwagę i wielkie zaangażowanie oraz dla tych, którzy dziś muzykowali.

"Życie bez muzyki jest jak ogród bez kwiatow" - życzymy wszystkim, by muzyka stawała się częścią waszej codzienności i ubogacala ja swym pięknem!!!