OD SMYKA DO ZAWODNIKA

We wrześniu w ramach projektu Siatkówka łączy narody wystartowały zajęcia sportowe o profilu siatkarskim. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: młodsza kl. 1-3, starsza kl.4-8. Projekt ma na celu pomoc ludziom, którzy uciekli od wojny. Ma sprawić, by dzieci i młodzież zintegrowały się z polskim środowiskiem, mogły normalnie żyć. Niech siatkówka łączy narody- mówił na inauguracji projektu w hali Hutnika Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zajęcia dla najmłodszych to głównie ogólny rozwój fizyczny. Prowadzimy dużo gier, zabaw z elementami siatkówki. Dbamy również o rozwój koordynacji, zwinności, gibkości oraz siły. Poznajemy przepisy gry w siatkówkę, zasady fair play, podstawowe zachowania podczas rywalizacji oraz pierwsze umiejętności techniczne ( poruszanie się po boisku, prawidłową postawę). Grupa starsza poznaje i doskonali elementy technicznie. Młodzież zapoznaje się z podstawami taktyki, a wszystko to podczas ćwiczeń i małych gier na zróżnicowanych zasadach.

Ania Wachulec o zajęciach - ,,Dzięki zajęciom dodatkowym zrozumiałam szybko zasady gry w piłkę siatkową i polubiłam tę dyscyplinę. Podczas zajęć spędzamy miło czas w międzynarodowym towarzystwie, ponieważ ćwiczą i grają z nami przyjaciele z Ukrainy. Daleko nam do zawodowstwa, ale nasz poziom jest coraz lepszy. Pamiętamy również o tym, że Tomasz Fornal zaczynał przygodę z siatkówką w MKS Pogoń Proszowice’’.

 

                                                                                       Ewa Kucięba

NA GÓRĘ