Najmłodsi uczniowie poznawali swoich Aniołów Stróżów na lekcjach religii

"Czy to ranek jest czy wieczór, bliskość jego czuję; nawet kiedy śpię już w nocy mną się opiekuje"

2 października obchodzimy w Kościele Katolickim wspomnienie Aniołów Stróżów. To Boży posłańcy, nasi pomocnicy i opiekunowie. Aniołowie byli wspominani już od pierwszych wieków, w nauczaniu Kościoła i w wielu dziełach wybitnych chrześcijańskich myślicieli. Pisali o Nich ojcowie Kościoła. Św. Cyprian (+258) nazywa Aniołów naszymi przyjaciółmi. Św. Bazyli (+379) określa ich jako naszych pedagogów. Za naszych pomocników uważa ich św. Ambroży (+397), a św. Hieronim (+ok. 420) twierdzi: "Tak wielka jest godność duszy, że każda ma ku obronie Anioła Stróża". Św. Bazyli (+379) zaś pisze: "Niektórzy między aniołami są przełożonymi nad narodami, inni zaś dodani każdemu z wiernych". Św. Augustyn (+430) wyraża się tak o Aniołach: "Wielkim jest staranie, jakie ma Pan Bóg o ludzi. Wielką nam miłość okazał przez to, że ustanowił aniołów, aby nas strzegli". Szczególnym nabożeństwem do Aniołów Stróżów wyróżniało się wielu Świętych, m.in. patron Polski – św. Stanisław Kostka, który z rąk Anioła otrzymał Komunię św., gdy podróżował do Dyllingen; natomiast św. Franciszek Salezy miał w zwyczaju pozdrawiać Anioła Stróża w każdej miejscowości, do której przybywał; św. Jan Bosko był wiele razy ratowany od śmierci, gdy Anioł Stróż posyłał mu ku obronie tajemniczego psa.

Nasi najmłodsi uczniowie poznawali swoich Aniołów Stróżów na lekcjach religii. Jeden z nich nawet ich odwiedził.
Każdy przedszkolak już wie, że kiedy będzie się bał lub w nocy przebudzi go jakiś koszmar wtedy wezwie na pomoc Anioła Stróża, a On przyjdzie mu z pomocą.