• Kartka z kalendarza

Informacja dla rodziców na temat programu profilaktycznego - przeciwdziałanie próchnicy zębów u dzieci

W trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci w szkole prowadzone będą zabiegi, których celem jest przeciwdziałanie próchnicy zębów. Państwa dziecko w ramach programu profilaktycznego, 6-krotnie w ciągu roku- w odstępach 6 tygodniowych - objęte będzie nadzorowanym szczotkowaniem uzębienia środkami fluorkowymi. Przy tej okazji wszystkie dzieci, nauczą się prawidłowej techniki mycia zębów i wyrobienia właściwych nawyków higienicznych. W przypadku, gdy uczeń ma przeciwskazanie do fluoryzacji bądź rodzic nie wyraża zgody na stosowanie procedury, u dziecka przeprowadzana jest edukacja w zakresie zapobiegania chorób przyzębia i zębów.

Katarzyna Wilkosz-Kryczka pielęgniarka.