Witaj szkoło w nowym roku szkolnym 2022/2023

1 września zadźwięczał dzwonek, oznajmiając początek nowego roku szkolnego 2022/2023. To wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy św., w której uczestniczyła nasza społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym Centrum Oświatowego. Mszę celebrował Ksiądz Proboszcz Krzysztof Dziurzyński, zaś piękną oprawę przygotowała schola składająca się z uczniów koszyckiej szkoły.

Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej. Uczestniczyli w niej także: Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce – Pan Stanisław Rybak, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Stefan Czarnecki, Inspektor Oświaty – Pani Monika Molenda, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Monika Czerepak oraz Przedstawiciele Rady Rodziców. Wydarzenie miało szczególny charakter. Podczas uroczystości Pan Burmistrz życzył uczniom, nauczycielom i rodzicom dobrego roku szkolnego, przedstawił informacje na temat planowanych w inwestycji. Serdecznie podziękował Pani Teresie Domagała, która przez pięć ostatnich lat pracowała jako Dyrektor Centrum Oświatowego. Słowa podziękowań skierowane także zostały do Pani Wicedyrektor – Anny Król. Po zakończonej kadencji dotychczasowej Dyrekcji - Pan Stanisław Rybak wraz z gratulacjami wręczył nominację na Dyrektora szkoły Pani Anecie Dziedzic. Wicedyrektorem została Pani Iwona Wolna - Biały, która prowadziła uroczystość inauguracji roku szkolnego. Uczennica klasy VIII - Izabella Morsztyn w imieniu społeczności szkolnej bardzo serdecznie podziękowała za lata pracy Dyrekcji kończącej kadencję oraz powitała nową Dyrekcję i przekazała gratulacje. Podczas swojego wystąpienia Pani Dyrektor przedstawiła informacje na temat dotychczasowej drogi zawodowej, przekazała także informacje na temat organizacji roku szkolnego. Na koniec życzyła wszystkim spokojnego i dobrego roku szkolnego obfitującego w wiele ciekawych wydarzeń.

Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Na szkolnych korytarzach znów ruch, radość i gwar.

Witajcie Kochani!