Akademia z okazji pożegnania klas ósmych

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy…”

23 czerwca uczniowie klas ósmych i siódmych wystąpili w  apelu z okazji ukończenia szkoły podstawowej.

Ósmoklasiści po uroczystym ślubowaniu przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom i koleżankom, następnie zatańczyli poloneza. W lekkiej formie kabaretu wspominali szkolnych przyjaciół  i … zdalne nauczanie. Słowa przeplatały się z muzyką, usłyszeliśmy „Pokolenie”, „Chwytaj dzień”, „Drogi proste’, „Dni , których nie znamy” we wspaniałym wykonaniu chóru szkolnego  .Uczniowie klas ósmych w pięknych słowach  podziękowali rodzicom i nauczycielom, życzyli „aby  niełatwa misja pedagoga i wychowawcy przynosiła jak najlepsze efekty, satysfakcję i radość.” Kończąc , z łezką w oku uczniowie stwierdzili:

„ Tak jak w szkole nigdy potem ci nie będzie

Choćbyś zjeździł za przygodą cały świat

Jeśli wszystko poznasz i zdobędziesz

Nie zapomnisz nigdy smaku szkolnych lat.”