Piknik Ekologiczny 2022

Nasza szkoła jest laureatem Ekologicznego Konkursu Grantowego ”Pozwólmy Ziemi Oddychać” Fundacji PKO Banku Polskiego. Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat klimatu i czystości powietrza wśród dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnej. Jednym z wielu zaplanowanych działań w związku z realizacją tego projektu była organizacja pikniku ekologicznego wspólnie ze Stowarzyszeniem Nasze Dzieci – Nasza Przyszłość.

Jednym z wydarzeń było symboliczne zasadzenie drzew przez Burmistrza Miasta i Gminy Koszyce Pana Stanisława Rybaka, Panią Teresę Domagałę- Dyrektor Centrum Oświatowego w Koszycach, Panią Annę Bojko- Prezes Stowarzyszenia Nasze Dzieci – Nasza przyszłość i Pana Mariusza Golę - Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszycach. Na pikniku podsumowano również konkurs skierowany do uczniów i rodziców – ”domki” dla owadów. W sumie wykonano 64 prace, które były pięknie i ciekawie ozdobione. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody.
Na pikniku każdy mógł znaleźć coś dla siebie spośród wielu atrakcji: malowanie koszulek (drugie życie ubrań), malowanie na szkle, sensoryczny tor przeszkód, zwiedzanie wozu strażackiego, loteria fantowa, konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców.
W punkcie medycznym można było zmierzyć sobie ciśnienie i zbadać poziom cukru jak również nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez pszczelarza Pana Romana Kusaka, który opowiadał o życiu i pracy pszczół. Dzieci i dorośli mogli skosztować różnych gatunków miodu jak również wykonać świeczkę z wosku pszczelego.
Dużą atrakcją cieszyły się mecze piłkarskie. Wśród rozgrywających wystąpiły drużyny: uczniów, rodziców - (mam) i motocyklistów z Wolnej Grupy Motocyklowej „ Sfora.”
Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, zwłaszcza, że dopisała piękna pogoda.