"NOŚ ODBLASKI - ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do konkursu dla szkół podstawowych województwa małopolskiego ,,Odblaskowa Szkoła", którego głównym celem jest możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich wychowanków, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

W ramach konkursu zorganizowano wiele inicjatyw mających na celu zwrócenie uwagi na konieczność korzystania z elementów odblaskowych przez dzieci. Odbyły się zajęcia, na których wychowawcy rozmawiali z dziećmi o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły. W klasach wykonano gazetki na ten temat.
W październiku zorganizowany został konkurs plastyczny dla klas I -III, którego uczestnicy (wykorzystując dowolną technikę plastyczną) wykonywali pracę na temat: Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.
5 listopada zorganizowano spotkanie uczniów klas 1-3 z przedstawicielami Policji Zaproszeni goście obejrzeli inscenizację pt. ,,Noś odblaski świeć przykładem", przygotowaną przez uczniów klas II. W tym dniu najmłodsi uczniowie z zerówki otrzymali znaczki, a pierwszoklasiści kamizelki odblaskowe.