Szkolny Konkurs Historyczny

STOWARZYSZENIE „ NASZE DZIECI, NASZA PRZYSZŁOŚĆ” działające przy Centrum Oświatowym im. S. Wyspiańskiego w Koszycach zaprasza uczniów klas IV- VIII do wzięcia udziału w konkursie historycznym – „Polska droga do niepodległości 1795-1918”.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
1.Organizator – Stowarzyszenie „ Nasze dzieci, nasza przyszłość”, nauczyciel historii- Katarzyna Jaworska
2. Cele konkursu:
• Pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny .
• Kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego.
• Rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach.
• Zwrócenie uwagi młodzieży na konieczność zachowania pamięci o przeszłości.
3. Adresaci- uczniowie klas IV-V , VI-VIII.
Konkurs oceniany będzie w dwóch kategoriach wiekowych.
4. Konkurs polegał będzie na samodzielnym wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat „ Polska droga do niepodległości 1795- 1918”.
Prezentacja nie może mieć więcej niż 10 slajdów.
5. Prace konkursowe należy przesłać do 4 listopada na adres mailowy: jaworska_k@interia.pl
Przystąpienie do Konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników na potrzeby organizacji Konkursu, w tym publikowania wyników na stronie internetowej.
Najlepsze prace będą nagrodzone.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 listopada 2021 r.