Święto sportowo-patriotyczne w Proszowicach

W dniu 28.09.21r, jak co roku odbyła się uroczystość patriotyczno - sportowa z okazji  77 rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej. Impreza ma charakter masowy  i wrosła już na stałe do kalendarza Powiatowych Zawodów Sportowych. Głównym punktem uroczystości był XIII Sztafetowy Bieg Ku Czci gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego na trasie Koniusza – Proszowice. Zawody  o charakterze patriotyczno-sportowym mają na celu upamiętnienie wydarzeń z 1944 roku, gdzie na terenach powiatu proszowickiego, kazimierskiego i pińczowskiego partyzanci wyzwolili na kilka tygodni  te tereny spod okupacji niemieckiej.

W tym roku  nie zabrakło również koszyckiej sztafety mieszanej. Nasi uczniowie pobiegli bardzo dobrze i wśród swojej grupy wiekowej zwyciężyli  z dużą przewagą. Sztafetę stanowili uczniowie: Rybak Natasza, Gustak Damian, Liszka Julia, Pieterek Oskar, Pajdak Anna, Swedura Mateusz, Gorzałczany Amelia, Gaik Cyprian, Wachulec  Anna i Nowicki Oliwier. Zawodnikami rezerwowymi byli: Pałasińska Kinga, Dziekan Adrian, Badoń Dominik,Gajówka Michał. Zwycięzcy otrzymali puchar, dyplom oraz pamiątkowe medale. W biegach wzięło udział 10 sztafet.

Klasyfikacja końcowa sztafet

I miejsce SP Koszyce

II miejsce SP Więcławice Stare

III miejsce SP 1 Proszowice

Dodatkowym punktem imprezy był turniej piłkarski, który odbył się w Biórkowie Wielkim. Zawodnicy odbywali mecze na nowo otwartym stadionie lekkoatletycznym. Centralnym punktem obiektów sportowych jest boisko szkolne ,,Orlik” . Do zawodów zgłosiło się 7 drużyn.  Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdy”, każdy mecz trwał 10 min. Nasi uczniowie w fazie grupowej pokonali swoich rówieśników z Proszowic 2 i  z Rzędowic. Niestety w meczu, który decydował o wejściu do finału zremisowali z Więcławicami. Remis spowodował, że graliśmy mecz o III miejsce z drużyną z Proszowic 1. Mecz ten wygraliśmy i ostatecznie zajęliśmy  III miejsce w turnieju. Skład drużyny stanowili uczniowie: Gaik Cyprian, Adrian Dziekan, Badoń Dominik, Gustak Damian, Pieterek Oskar, Nowicki Oliwier, Malczak Maksymiliam. Rezerwowymi byli zawodnicy: Kapusta Daniel, Wileczek Szymon,Gustak Dawid.

Klasyfikacja ostateczna turnieju

I miejsce SP Biórków Wielki

II miejsce Więcławice

III miejsce SP Koszyce

Gratulujemy naszym biegaczom  i piłkarzom osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Marek Szymański