Klasa 2a realizuje Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować

W tym roku szkolnym klasa 2a również przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego  Programu „Uczymy Dzieci Programować”. Uwzględniając aktualne potrzeby dzieci oraz wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 wybraliśmy ścieżkę: „Kształtujemy kompetencje społeczne z Uczymy dzieci programować”.

Nie bez wpływu na decyzję o potrzebie wprowadzenia właśnie takiej ścieżki było też doświadczenie zdobyte w poprzednim roku szkolnym związane z pandemią Covid - 19 i związanymi z nią zmianami w procesie dydaktyczno wychowawczym. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, ze szczególnym naciskiem na rozwój kompetencji społecznych.

Zadanie 1

Daleko, a jednak razem - na zajęciach uczniowie poszukiwali rozwiązań na wzmocnienie, budowanie relacji społecznych w sytuacji gdy kontakt z druga osobą jest utrudniony. Dzieci podczas zajęć przekonały się, że „ daleko” wcale nie wyklucza „ razem”