MIĘDZYNARODOWY KONKURS PROGRAMISTYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowy Konkursie Programowania Dla Dzieci i Młodzieży - Pix Programming Challenge w kategorii Skilled.
Uczestnicy konkursu mieli do wykonania 20 zadań z zakresu programowania. Konkurs składał się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Pięcioro naszych uczniów dotarło do Półfinałów. Byli to: Anna Wachulec, Wiktoria Węgrzyn – kl. VIa; Mateusz Przytuła – kl. VIb; Julia Kawecka, Kacper Węgrzyn – kl. VIIb.
Łącznie w konkursie wzięło udział 3479 uczniów szkół podstawowych i średnich z całej Polski. Nasi uczniowie dotarli do Półfinału, w którym uczestniczyło 1410 osób. Zważywszy na krótki czas przygotowania się do konkursu oraz silną konkurencję sukces naszych młodych programistów jest ogromny.

Gratulujemy!
                                                                                                                                    Bożena Węgrzyn