Dzień Pluszowego misia w Przedszkolu i Zerówce

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Pluszowy miś – przyjaciel dzieci, najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka. To wyjątkowe święto, dzieci uczciły najlepiej jak mogły, chociaż swoich ulubionych pluszaków nie mogły w tym roku zabrać ze sobą na zajęcia. Grupa 3-latków wykonała z masy solnej swojego własnego misia oraz spróbowała miodu - ulubionego przysmaku misia.

Grupa 4-latków wycięła swoje misie z papieru a potem pięknie je pokolorowała farbami i nadała im imiona. Starszaki (grupa 5-latków) swoje misie ozdobili wydzierankami z papieru oraz wykonali misiowe maski. Najstarsza grupa (6-latków) urządziła misiową imprezkę oraz namalowała misie według własnego pomysłu.

Na zajęciach języka angielskiego dzieci również świętowały Dzień Pluszowego Misia – Teddy Bear Day. Dzięki pomocy misia Teddy dzieci utrwaliły nazwy części ciała, zatańczyły misiowy taniec a misiowe zajęcia u zerówkowiczów urozmaicił storytelling bajki „Goldilocks and the three bears” (”Złotowłosa i trzy misie”).