Odblaskowa szkoła

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Odblaskowa szkoła”. Ze względu na sytuację epidemiczną nasze działania były nieco okrojone. Nie udało nam się zrobić „odblaskowego przemarszu” ulicami Koszyc, odwołaliśmy spotkanie z przedstawicielami Policji.

Pozostałe działania zostały zrealizowane. Uczniowie w klasach młodszych wykonywali prace plastyczne związane z tematyką bezpieczeństwa na drodze. W klasach starszych odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w którym wzięło udział 33 uczniów klas IV - VIII.

Do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka. W klasyfikacji ogólnej pierwsza trójka przedstawia się następująco:

1. Wojciech Pluciński  kl VIII

2. Krystian Mularz kl V

3. Filip Wendel kl VII

Podsumowaniem działań był występ dzieci z klasy drugiej pod nazwą „Noś odblaski – świeć przykładem”. W tym dniu uczniowie klas zerowych otrzymali odblaski a uczniowie klas pierwszych kamizelki odblaskowe.

Anna Muter, Marek Szymański