,,Odblaskowa Szkoła’’ – spotkanie z Policą

23 października 2019 roku mieliśmy  ogromny zaszczyt gościć Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach - Panią Elżbietę Kowal, Pana Piotra Kulisa oraz Pana Szczepana Serwę.

Pierwszym punktem naszego spotkania był występ uczniów klasy II, przygotowany przez wychowawcę klasy. Drugoklasiści przez krótki występ przypomnieli swoim koleżankom i kolegom kilka najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Przekazali swoim rówieśnikom ważną informację – że w każdej potrzebie mogą liczyć na pomoc Policji.

Uczniowie z klasy pierwszej otrzymali  kamizelki odblaskowe, a dzieci z klas ,,O” zawieszki odblaskowe na plecaki.

Pan policjant  Piotr Kulisa podsumował najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze.

Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki dotychczasowych konkursów w ramach akcji  „Odblaskowa Szkoła”. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

W konkursie z zakresu wiedzy o ruchu drogowym:

1 miejsce – Ewelina Daniel klasa 8 ,,a’’

2 miejsce – Julia Gradzi klasa 8 ,,a’’