• Odwiedziło nas: 2462006

"W zaczarowanym świecie zawodów" - Piekarz

4 października 2019 r. dzieci  z oddziału przedszkolnego 0a i 0b oraz 5 - latki  były na wycieczce w Piekarni we Włostowicach. Celem wycieczki było poznanie  zawodu piekarza i cukiernika.

Dzieci powitała  pani Agnieszka Wilk, która była  naszą przewodniczką po piekarni. Na początku dzieci zwiedziły  pomieszczenie, w którym magazynuje się worki z mąką,potem  były w pomieszczeniu w którym znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego.

Dzieci wysłuchały i zobaczyły do czego służą poszczególne urządzenia. Poznały kolejne etapy wypieku chleba.

Na terenie piekarni znajduje się też cukiernia. Dzieci zobaczyły urządzenia do wyrobu  ciast oraz pracę cukiernika.

Na koniec wszyscy zostali poczęstowani przygotowanymi przez cukierników pączkami. Wszystkim bardzo smakowały. Dziękując pani przewodnik oraz załodze piekarni  za gościnność, poświęcony czas , przekazaną wiedzę  dzieci wręczyły laurkę.

Wychowawcy