• Odwiedziło nas: 2461928

W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

Jurapark, Oceanarium, Sabatówka, Zwierzyniec Bałtowski, Polska w miniaturze  oraz Park Rozrywki to atrakcje, które czekały na uczestników wycieczki zorganizowanej przez TPD oddział Koszyce. Wycieczka ta odbyła się 13 września, a wzięło w niej udział 30 dzieci ze szkoły w Koszycach i 15 z Książnic Wielkich.

Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej  podziwialiśmy około 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu możliwe było chronologicznie poznać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie.

Czy chcielibyście  zobaczyć z bliska, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu?  My widzieliśmy. Prehistoryczne Oceanarium to miejsce, które zachwyca. Sprawiło, że przenieśliśmy  się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Zwierzyniec Bałtowski to kolejne miejsce,  które zobaczyliśmy. Malowniczy park safari, w którym jest kilkadziesiąt gatunków zwierząt zarówno tych rodzimych jak i egzotycznych przedstawicieli z innych kontynentów. Obserwowaliśmy je  na wyciągnięcie ręki. Od naszego przewodnika dowiedzieliśmy  się wielu ciekawostek o zwyczajach zwierząt, a podziwialiśmy je z  pokładu amerykańskiego schoolbusa – zupełnie jak na prawdziwym, afrykańskim Safari!

Park Miniatur też był ciekawy. Podziwialiśmy (w skali 1:25) najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe w różnych okresach historycznych (od średniowiecza po wiek XIX), a leżące obecnie na terenie Polski. I jeszcze Sabatówka - magiczne miejsce. Tu nierzeczywiste przeplatało się z realnym. Przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat wiedźm, czarownic i białej magii. Na koniec po pysznym obiedzie szaleliśmy w Parku Rozrywki – było super!

Wycieczka do Bałtowa była kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto i Gminę w Koszycach.

Opiekunowie Kół TPD