Środa, 2018-10-24

Magiczna moc baśni

Jesteś tu: » Strona główna » Biblioteka » Magiczna moc baśni

Magiczna moc baśni

04. 12. 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie klasy drugiej oraz dwóch klas trzecich ze światem baśni i bajek. Tematyka spotkania opierała się o: Magiczną moc baśni, która ogarnęła serca i poruszyła wyobraźnię wszystkich uczestników. Dzieci mogły przenieść się do świata bajek i aktywnie uczestniczyć w konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. Przygoda aktywowała bodźce: słuchowe, wzrokowe, dotykowe oraz ruchowe.

Uczniowie słuchali przygotowanych fragmentów baśni i układali historyjki obrazkowe do trzech baśni Braci Grim, „Roszpunka”, „Stoliczku, nakryj się” oraz „O rybaku i jego żonie”. Biorąc udział w konkursie adaptowanym na wzór teleturnieju: Jaka to melodia, odgadywali z jakiej bajki pochodzi dana piosenka, natomiast poprzez magiczną skrzynię rozpoznawali atrybuty bajkowych bohaterów. W jednym z konkursów zapożyczonych z programu, pt. Kocham Cię Polsko, zadaniem dzieci było zapoznanie się poprzez dotyk z literkami, i ułożenie z  nich imion postaci. Ponadto uczniowie wcielali się w rolę detektywów, aby uratować Tabalugę oraz Misia Uszatka (escape rooms). Kolejno osiemnaścioro dzieci przyjęło imiona bajkowych bohaterów między innymi: Królowej i Króla, Czarnego Konia i Białego Konia, Dyla Krokodyla i Myszki Szyszki, Kota Psota i Królika Marchewnika, Woźnicy oraz Dworskich Panien, i uważnie słuchało przygotowanej dla nich bajki. Baśniowe szaleństwo owładnęło całą salę tak, że wszystkie buzie promieniały radością, entuzjazmem i ekscytacją — a te emocje pozostaną na długo w  pamięci. Każdy, kto był na scenie chciał krzyczeć jak Osioł z filmu, pt. ShrekJa chcę jeszcze raz! Poprzez zabawę oraz oddziaływanie wielozmysłowe pobudziliśmy dzieci do aktywnego uczestnictwa w naszym baśniowym spotkaniu.

Na koniec wzięliśmy udział w pokazie sztuczek magicznych przygotowanych przez Pana Marka Polaka oraz wspólnie zatańczyliśmy taniec do piosenki Chocolate choco choco.

Spotkanie przygotowały: Halina Rybak oraz Katarzyna Kaczor.