Czwartek, 2018-04-26

Goście z Węgier

Jesteś tu: » Strona główna » Wymiany zagraniczne » Goście z Węgier

Goście z Węgier

5 października 2012 r. gościliśmy w naszej szkole delegację z Węgier, w składzie której był także  zespół PG z Debreczyna. Członkowie delegacji spotkali się z uczniami w sali gimnastycznej.

Węgierscy goście zaprezentowali gimnazjalistom film o powstaniu i działalności zespołu PG z Debreczyna, który właśnie w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Założycielem i liderem zespołu jest Jantyik Zsolt – piosenkarz i autor tekstów, ale również wiceburmistrz Derecske, członek Zgromadzenia w województwie Bihar, a od 1 października br. Dyrektor Domu Kultury w Debreczynie. Gościnnie z zespołem wystąpił Halmos Béla - skrzypek, członek Akademii i założyciel węgierskiego ruchu tanecznego.

Spotkanie z delegacją z Węgier było wstępem do nawiązania dalszej współpracy młodzieży z naszej szkoły z węgierskimi rówieśnikami, czego efektem będzie mająca odbyć się już wkrótce wymiana.