kalendarium
Środa, 2018-10-24
Imieniny:
Arety, Marty
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

Informacja o projekcie „Adoptowany wnuczek„

Jesteś tu: » Strona główna » Archiwum wydarzeń » Informacja o projekcie „Adoptowany wnuczek„

Informacja o projekcie „Adoptowany wnuczek„

Od września 2011  do 30 czerwca 2012 roku w Centrum Oświatowym w Koszycach realizowany jest Projekt POKL.09.05.00 – 12 – 014/11 pod  nazwą „Adoptowany wnuczek”. Projektodawcą jest Oddział Miejski Krakowski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci a realizatorem projektu jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Proszowicach.

Projekt „Adoptowany wnuczek „ to dodatkowe zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum objętych wsparciem logopedycznym lub pomocą poradni psychologiczno – pedagogicznej. Zajęcia odbywają się po lekcjach w grupach 3 osobowych i są nazwane kółkami:

Kółko Młodych Plastyków, Kółko Słowa i Ruchu,  Kółko Młodych Ekologów, Kółko Młodego Majsterkowicza i Kółko Zdrowego Życia.

W programie tych dodatkowych zajęć pozalekcyjnych przewidziano nie tylko zajęcia w szkole, wyjazdy edukacyjne ale także wyjścia edukacyjne do pobliskich urzędów, instytucji, punktów usługowych, zakładów pracy, aby uczestnicy projektu zapoznali się z pracą krawcowej, urzędnika Urzędu Gminy,  bankowca, piekarza itd.

I tak grupy były w Piekarni we Włostowicach, gdzie poznały produkcję chleba i ciast. Pan Kierownik zawsze częstował  każdą grupę nie małą ilością przepysznych wyrobów ciastkarskich.

Tak samo było podczas wyjść edukacyjnych do Banku Spółdzielczego w Koszycach. Wprawdzie Pan Dyrektor nie dawał pieniędzy ale miał dla każdej grupy upominki w postaci paluszków i skarbonek zachęcających dzieci do oszczędzania, w myśl zasady „Oszczędzają bogaci, to i nam się opłaci„

Były wyjścia edukacyjne do nowoczesnej , niedawno zmodernizowanej Oczyszczalni Ścieków we Włostowicach, do Punktu Krawieckiego, do Sklepu „Metalika” - gdzie można kupić narzędzia, sprzęt i materiały potrzebne w gospodarstwie, do Firmy Handlowej „Ekorol” w Sokołowicach, do Urzędu Gminy w Koszycach. Uczestnicy projektu przeprowadzili także wywiad z panem dr weterynarii. Jeden uczeń zdradził nam, że  właśnie marzy aby zostać weterynarzem.

W Muzeum Ziemi Koszyckiej  im. Stanisława Boducha  dzieci były zafascynowane izbą regionalną. Dowiedziały się jak dawniej w dzieży, ręcznie wyrabiano ciasto na chleb, jak sierpem koszono zboże, jakich narzędzi używał dawniej fryzjer, jakich  narzędzi używano do prania, prasowania, szycia i przędzenia wełny.

Były wyjścia edukacyjne do Biblioteki Gminnej w Koszycach. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej z edukacji czytelniczej i medialnej. Na temat patronów  naszych szkół: Kornela  Makuszyńskiego i Stanisława Wyspiańskiego dowiedziały się korzystając  z bogatych zasobów biblioteki. Poznały też nowoczesny sposób obsługi czytelników. Wypożyczyły interesujące je książki.  Pani Teresa ma nowych czytelników.

 

 

                                                                        Urszula Kucharska

Opracowanie: szkolnastrona.pl