Wtorek, 2018-04-24

Sześciolatek w szkole

Jesteś tu: » Strona główna » PRZEDSZKOLE » Sześciolatek w szkole

Sześciolatek w szkole

Ulotka informacyjna dla rodziców "Sześciolatek w szkole"

Szanowni Państwo,

Ustawa o systemie oświaty wprowadza obniżenie wieku obowiązku szkolnego.

W latach 2009-2013 decyzja o rozpoczęciu nauki w szkole przez dziecko 6-letnie należy do Rodziców. Od 1 września 2014 zostanie wprowadzony obowiązek szkolny dla wszystkich 6-latków.

Dyrektor szkoły podstawowej może przyjąć Wasze dziecko do szkoły, jeżeli:

• było objęte wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny,
  • szkoła posiada warunki organizacyjne.

Jeżeli Wasze dziecko nie było objęte wychowaniem przedszkolnym (w przedszkolu, w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego) warunkiem przyjęcia   do klasy pierwszej jest pozytywna opinia o możliwości rozpoczęcia przez dziecko spełniania obowiązku szkolnego, wydana przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Jeżeli Państwa dziecko rozpocznie naukę w szkole 1 września 2013 r. to będzie się uczyło wg nowej podstawy programowej dostosowanej do indywidualnego rozwoju każdego dziecka.

Szkoła zapewni:
  • ciekawe i skuteczne metody pracy z dzieckiem,
  • przyjazny klimat,
  • wyposażenie sali sprzyjające nauce i zabawie,
  • naukę języka obcego i zajęcia pozalekcyjne,
  • rozwój zdolności i zainteresowań dziecka,
  • opiekę w świetlicy.

Szkoła zapewni standardy odpowiadające opiece przedszkolnej, a dzieckiem zaopiekuje się przyjazny i dobrze przygotowany nauczyciel.

Jeżeli Wasze sześcioletnie dziecko  od 1 września w roku 2013 nie będzie uczniem szkoły, będzie miało obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego (w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej).

Rodzice do Was należy decyzja, czy dziecko rozpocznie naukę w szkole, czy pozostanie jeszcze w przedszkolu.