Wtorek, 2017-10-17

Jesteś tu: » Strona główna » PRZEDSZKOLE » Dla rodziców

Przedszkole zapewnia

Szanowni Rodzice

Jeżeli Wasze dziecko urodziło się w roku 2008  i myślicie o tym, by jako sześciolatek rozpoczęło naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2014/2015, to już teraz pamiętajcie,  że ma ono prawo do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.

Prawo do odbycia przygotowania przedszkolnego oznacza, że Wasze dziecko będzie miało zapewnione miejsce w przedszkolu, w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego w pobliżu miejsca zamieszkania.

Przygotowanie przedszkolne pomoże Waszemu dziecku w udanym starcie w klasie pierwszej.

Przedszkole zapewni:

• wspomaganie rozwoju i wyrównanie szans edukacyjnych,
  • wcześniejsze odkrywanie zdolności,
  • wsparcie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego,
  • dobre przygotowanie do podjęcia nauki w szkole  podstawowej,
  • ciekawe i atrakcyjne zajęcia oraz zabawy.

Wykwalifikowani nauczyciele przedszkola pomogą Wam w podjęciu decyzji, czy dziecko jest gotowe do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej w wieku sześciu lat.

Więcej informacji uzyskacie Państwo u dyrektora szkoły podstawowej lub dyrektora przedszkola.

Decyzja należy do Państwa, pomóżcie swojemu dziecku w dobrym starcie edukacyjnym.