Środa, 2018-10-24
Arety, Marty

Uczniowie klasy III gimnazjum na zajęciach w Centrum Edukacji Lotniczej

Jesteś tu: » Strona główna » Uczniowie klasy III gimnazjum na zajęciach w Centrum Edukacji Lotniczej

Uczniowie klasy III gimnazjum na zajęciach w Centrum Edukacji Lotniczej

12 grudnia 2017 roku uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w warsztatach w Porcie Lotniczym Kraków – Balice. Głównym celem wizyty na lotnisku było zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jego funkcjonowania, a także zaznajomienie z zasadami odprawy biletowo - bagażowej i kontroli bezpieczeństwa.

Zajęcia obejmowały wizytę w CEL – Centrum Edukacji Lotniczej – unikatowym ośrodku edukacyjnym przybliżającym funkcjonowanie lotniska oraz jego organizację. Podczas warsztatów gimnazjaliści zaznajomieni zostali ze „ścieżką pasażera” – omówiono każdy etap ścieżki, którą przechodzi pasażer od momentu pojawienia się na lotnisku, do momentu wejścia na pokład samolotu. Zostali zapoznani z tajnikami pracy lotniska, w tym z zawodami na lotnisku, procedurami lotniskowymi, podstawowym słownictwem w języku angielskim oraz faktami historycznymi związanymi z lotnictwem. Dużo wrażeń dostarczyły startujące i lądujące samoloty a także symulator lotu.

Wycieczkę zakończyła wizyta w kręgielni.

Monika Gazda