Środa, 2018-09-26
Cypriana, Justyny

Jesteś tu: » Strona główna » Nikola Krzyżanowska i Wiktoria Maj laureatkami VII Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w Krakowie

27 listopada 2017r w Krakowie odbył się VII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Nasz szkolny duet Wiktoria i Nikola uczennice III klasy gimnazjum w tym roku wystąpiły prezentując wiersz pt.  „Orlątko” oraz pieśń pt. ,,Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

Po wysłuchaniu 19 podmiotów wykonawczych powołane jury ogłosiło wyniki. Wśród nagrodzonych znalazły się nasze dziewczęta. Wiktoria i Nikola wróciły z wyróżnieniem i ciekawymi nagrodami. Warto dodać, że to już drugi sukces wokalistek na małopolskim konkursie. W zeszłym roku także zostały nagrodzone.  Dziewczęta do konkursu przygotowali p. Katarzyna Malec  oraz p. Stanisław Nowak.