Wtorek, 2017-09-26
Cypriana, Justyny

Mateusz Kozakowski w czołówce Małopolski!!!

Jesteś tu: » Strona główna » Mateusz Kozakowski w czołówce Małopolski!!!

Mateusz Kozakowski w czołówce Małopolski!!!

W pierwszej połowie maja bieżącego roku szkolnego otrzymaliśmy niecierpliwie wyczekiwane wyniki Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE. Jest to bardzo ciekawy interaktywny konkurs, do którego w tym samym czasie przystępują uczniowie z różnych krajów europejskich.

W tym roku wzięli w nim udział uczniowie z 6 423 szkół z 9 krajów: Polski, Austrii, Niemiec, Francji, Holandii, Włoch Hiszpanii, Szwecji i Belgii. Uczniowie odpowiadają na pytania konkursowe przez Internet. Pytania sprawdzają umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki i słownictwa, a także wiedzę na temat krajów anglojęzycznych. Klasyfikacja odbywa się na trzech poziomach: szkolnym, wojewódzkim i krajowym. W tym roku do konkursu przystąpiło 41 uczniów z naszej szkoły i znów możemy poszczycić się wielkim sukcesem, ponieważ Mateusz Kozakowski – uczeń klasy  II a naszego gimnazjum zajął II miejsce w Małopolsce i 11 miejsce w Polsce.

Klasyfikacja szkolna przedstawia się następująco:

POZIOM 1 – KLASA 6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I miejsce – Oliwia Książek 6b

II miejsce – Nikola Konik 6b

III miejsce – Karol Zawartka 6b

POZIOM 2 – KLASY I GIMANZJUM

I miejsce – Igor Nowak  Ib

II miejsce – Kamil Przytuła Ib

III miejsce – Bartek Molenda Ia

POZIOM 3 – KLASY II GIMANZJUM

I miejsce – Mateusz Kozakowski II a (2 miejsce w Małopolsce, 11 w kraju)

II miejsce – Ola Książek  IIb

III miejsce – Julia Duda  IIa

POZIOM 4 – KLASY III GIMANZJUM

I miejsce – Oliwia Gwóźdź  IIIb

II miejsce – Alicja Piorun IIIb

III miejsce – Aleksandra Maj IIIb

Gratulujemy wszystkim laureatom a w szczególności Mateuszowi i życzymy równie wspaniałych wyników w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Anna Król