kalendarium
Środa, 2018-07-18
Imieniny:
Kamila, Karoliny
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

Uczniowie gimnazjum na EuroWeek

Jesteś tu: » Strona główna » Uczniowie gimnazjum na EuroWeek

Uczniowie gimnazjum na EuroWeek

Już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum wyjechali do Kotliny Kłodzkiej na warsztaty językowe EuroWeek, które były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów: Turcji, Meksyku, Albanii, Azerbejdżanu, Kenii, Włoch i Indii. W tym roku była to 37- osobowa grupa uczniów, a szkolenie odbyło się w malowniczej  miejscowości Międzygórze w dniach od 28 maja do 1 czerwca.

Już pierwszego dnia obozu szkoleniowo - językowego młodzież została podzielona na grupy. Była to świetna okazja do zawarcia znajomości z innymi uczestnikami EuroWeeku. Następnie w grupach uczestnicy musieli stworzyć prezentację przedstawiającą ich drużynę. W tym dniu młodzież miała okazję porozmawiać z innymi wolontariuszami oraz zapytać o najbardziej interesujące fakty dotyczące ich kraju. Kolejnym zadaniem czekającym uczestników było wyzwanie językowe polegające na stworzeniu własnej historyjki z użyciem wcześniej wybranych przez grupę słów. Na koniec młodzież brała udział w interesującej prezentacji na temat kultury oraz obyczajów włoskich.

W następnym dniu uczestnicy szkolenia wybrali się pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. Po męczącej, czterogodzinnej wycieczce górskimi ścieżkami, uczniowie mieli mało czasu na odpoczynek, ponieważ tuż po obiedzie odbyły się zajęcia taneczne.  Następnie dostali oni kolejne zadanie do wykonania w grupie. Tym razem było to  stworzenie swojej własnej aplikacji mobilnej i zareklamowanie jej. Wieczorem odbył się konkurs „Mam talent”, w którym każdy mógł zaprezentować to, w czym jest dobry. Trzeciego dnia, po porannej „rozgrzewce”, zajęcia poprowadził wolontariusz z Turcji. Wytłumaczył młodzieży, jak ważna jest umiejętność mówienia po angielsku, jak ważne jest dążenie do celu. Zwrócił uwagę na to, że często sami szukamy wymówek, które przeszkadzają nam w realizacji swoich celów. Zadaniem podsumowującym zajęcia było stworzenie okładki czasopisma przedstawiającego siebie za 20 lat. Po obiedzie o swoim kraju bardzo ciekawie opowiedział Wara Wara - wolontariusz z Indii. Następnie każda z grup musiała przygotować określone zadanie (np. nagrać reklamę Radia Maryja, nagrać reklamę stoperanu, wykonać „manekin challenge”, przeprowadzić pokaz mody super bohaterów, stworzyć zespół metalowy). Po prezentacji dwunastu  grup odbyło się uroczyste pożegnanie i zakończenie EuroWeeku.

Uczniom, podobnie jak w ubiegłym roku trudno było rozstać się z nowymi przyjaciółmi. Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu i w zgodnej opinii mówili, że był to miło, pożytecznie i ciekawie spędzony czas wśród wspaniałych ludzi - rówieśników z Wielkopolski i wolontariuszy z całego świata.                                                                    Julia Kałat, Julia Duda i Alicja Piorun

Opracowanie: szkolnastrona.pl