Wtorek, 2017-09-26
Cypriana, Justyny

XV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej

Jesteś tu: » Strona główna » XV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej

XV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej

Nieprzerwanie od 2003 roku w Wiślicy odbywają się Diecezjalne Spotkania Młodzieży z całej diecezji kieleckiej. Tegoroczne spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem "Idźcie i Głoście" i to właśnie w dniu 17 czerwca towarzyszyło 12 uczniom Centrum Oświatowego w Koszycach, którzy wraz z ks. Łukaszem podjęli do rozważenia, przystępując do udziału w tym diecezjalnym dziele.

W programie XV Diecezjalnego Spotkania Młodych znalazł się m.in. koncert ewangelizacyjny zespołu „Stróże Poranka" oraz spektakl grupy teatralnej z parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach, mówiący o życiu św. Brata Alberta Chmielowskiego. O oprawę muzyczną zadbała schola z Miechowa, która występowała na scenie kilkakrotnie, prezentując przeboje religijne. O 15:00 odbyła się Msza Święta w Wiślickiej Bazylice, jako główny punkt spotkania, której przewodniczyli Księża Biskupi Diecezji Kieleckiej – ks. Bp. Jan Piotrowski, Ordynariusz Diecezji oraz ks. Bp. Marian Florczyk, który był inicjatorem wiślickich spotkań. Mimo niesprzyjającej pogody młodzież ze wszystkich szkół świetnie się bawiła, a ich zabawa była połączona z modlitwą.

Julia Duda uczennica IIa gimnajum