kalendarium
Środa, 2018-07-18
Imieniny:
Kamila, Karoliny
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

Wycieczka do Parków Rozrywki w Inwałdzie

Jesteś tu: » Strona główna » Wycieczka do Parków Rozrywki w Inwałdzie

Wycieczka do Parków Rozrywki w Inwałdzie

Na wycieczkę tę, uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami, udali się w dniu ich święta czyli w Dzień Dziecka.  Pierwszym miejscem, do którego udaliśmy się z parkingu Dinolandii, było Mini Zoo Kucyk położone  na malowniczych pagórkach, otoczone zagajnikami i rzeczką. 

Zwiedzanie Mini Zoo to długi spacer po dość urozmaiconym terenie. Można tu  było zobaczyć gatunki zwierząt bardziej lub mniej znane – kangury benetta, zebu, dziki, szynszyle, szopy pracze czy strusie emu i żurawie koroniaste. Każde zwierzę można było pokarmić specjalnie do tego przygotowaną karmą. Kiedy już zobaczyliśmy zwierzęta mogliśmy skorzystać z placu zabaw, spędzając tam miło czas.

Następnym punktem naszej wycieczki był grill, podczas którego mogliśmy zregenerować siły przed dalszym zwiedzaniem Parku Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. Jest to  szczególne miejsce, w którym można cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. I tak z bliska zobaczyliśmy groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata wielkości kury czy też Mamenchizaura, który zaprasza gości na Plażę. Niesamowite stwory to nie jedyne atrakcje Dinolandii. Każdy mógł znaleźć  tu coś dla siebie – odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, czy też wędrówki krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic. Kiedy już byliśmy bardzo zmęczeni kupiliśmy pamiątki aby jak najdłużej te miejsca zostały w naszych wspomnieniach i udaliśmy się w drogę powrotną do Koszyc.


                                                                                        Wychowawcy klas I-III

Opracowanie: szkolnastrona.pl