Czwartek, 2017-08-17

Wycieczka na lotnisko

Jesteś tu: » Strona główna » Wycieczka na lotnisko

Wycieczka na lotnisko

25 maja 2017 roku uczniowie klasy 5a pojechali na wycieczkę do Krakowa oraz na lotnisko Balice. Pierwszym naszym przystankiem była Galeria Plaza, gdzie wspólnie graliśmy w kręgle. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle.

Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy pojawiało się coraz więcej punktów. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Godzina gry bardzo szybko minęła. Klasa, znana w szkole z sukcesów sportowych, doskonale się bawiła. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Następnym naszym przystankiem był Port Lotniczy Kraków – Balice. Głównym celem wizyty na lotnisku było zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi lotniska oraz jego funkcjonowaniem, a także zaznajomienie z zasadami odprawy biletowo - bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. Zajęcia obejmowały przejście po części ogólnodostępnej terminala „ścieżką pasażera” – omówienie każdego etapu ścieżki, którą przechodzi pasażer od momentu pojawienia się na lotnisku, do momentu wejścia na pokład samolotu. Podczas wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z tajnikami pracy lotniska, w tym z zawodami na lotnisku, procedurami lotniskowymi, podstawowym słownictwem w języku angielskim i niemieckim, faktami historycznymi związanymi z lotnictwem, historią lotniska oraz wizytami Jana Pawła II w krakowskim porcie lotniczym.

Dużo wrażeń dostarczyły startujące i lądujące samoloty obserwowane z tarasu widokowego. Wycieczka okazała się bardzo przydatna, zwłaszcza przed wakacjami, być może niektórzy z nas będą mieli okazję podróżować samolotem. Zmęczeni, ale pełni wrażeń oraz szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Anna Calik