Czwartek, 2017-08-17

Zajęcia otwarte w klasie III b

Jesteś tu: » Strona główna » Zajęcia otwarte w klasie III b

Zajęcia otwarte w klasie III b

Z okazji Dnia Mamy, w dniu 26 maja 2017r.w klasie III b odbyły się  zajęcia otwarte z udziałem Mam. Dzieci przygotowały na to spotkanie prezenty, laurki, sałatkę owocową, piosenkę, portrety mam i krótką inscenizację.

Inscenizacja ,,Mamy jak z obrazka” była wstępem do zajęć, na których uczniowie określali cechy mamy, wykorzystując do tego przymiotniki, czasowniki i przysłówki. Samodzielnie pisali życzenia na przygotowanych wcześniej laurkach, w inny niż zwykle sposób, z wykorzystaniem czasowników w różnej formie. Którym dzieciom się to udało, to już najlepiej oceniły same Mamy. Miłym akcentem zajęć było zaprezentowanie Mamom opisanej przez dzieci przygody z Ich udziałem. Większość Pań odnalazła w tych opowiadaniach siebie. Z radością i uwagą słuchała tego, co napisało dziecko. Po zajęciach był czas na degustację zrobionej przez dzieci sałatki owocowej (wyszła pyszna) i wspólne zabawy: matematyczną w ,,Bingo”, orientacyjno-ruchowa ,,Sałatka owocowa”. Czas spędzony z dziećmi dał wszystkim wiele radości i na pewno długo pozostanie w pamięci, zarówno mam, uczniów,  jak również wychowawczyni.

Halina Dąbroś