kalendarium
Środa, 2018-11-21
Imieniny:
Janusza, Marii
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jesteś tu: » Strona główna » Obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  • „Kochamy Polskę pieśnią” – kolejna akcja patriotyczna w naszej szkole

Dnia 9 listopada 2018 roku odbędzie się kolejna akcja patriotyczna, w tym dniu uczniowie naszej szkoły śpiewać będą pieśni legionowe. Celem akcji jest kształcenie postaw patriotycznych w młodych Polakach, wzbudzanie szacunku i poczucia dumy  wobec dorobku minionych pokoleń, wobec kultury i tradycji polskiej pieśni patriotycznej. W akcji wezmą udział uczniowie klas 0-8 szkoły podstawowej i 3 klas gimnazjum.  Uczniowie każdej klasy zaśpiewają wspólnie wybraną pieśń patriotyczną, podczas wspólnego spotkania. W repertuarze znajdą się m.in. pieśni: Przybyli ułani, Pałacyk Michla, Płynie Wisła płynie, Piechota, Rota, Czerwone maki, Raduje się dusza, Legiony, O mój rozmarynie. Uczestnikom akcji życzymy miłych wrażeń artystycznych i udanego występu.

 

Wspólne rysowanie to kolejna już akcja organizowana w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W akcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas - od tych najmniejszych przedszkolaczków po trzecioklasistów z gimnazjum. Uczniowie, którzy wspólnie rysowali w sali gimnastycznej, wysłuchali krótkiego wprowadzenia na temat znaczenia malarstwa w  życiu Polaków i roli, jaką spełniali polscy malarze w drodze do odzyskania niepodległości.

DROGA KU WOLNOŚCI – akcja wspólnego rysowania
czytaj więcej

 „Bogurodzica”, „Koncert Jankiela”, „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, „Pieśń o domu”, „Mazowsze”...... te i wiele innych tekstów z Antologii Niepodległości rozbrzmiewało w murach szkoły w piątkowe przedpołudnie. W ten sposób uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Wszyscy zebrani wysłuchali pięknych interpretacji utworów w wykonaniu nauczycieli i uczniów. 

NARODOWE CZYTANIE - miłość do Ojczyzny w słowach zaklęta
czytaj więcej

Kolejne działanie w naszej szkole związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości  miało miejsce 8 czerwca 2018 roku i była to długo wyczekiwana Noc Niepodległości. Późnym popołudniem większość uczniów Centrum Oświatowego w Koszycach  spotkała się, by wspólnie i w miłej atmosferze spędzić  wolny czas. Uczniowie młodszych klas fantastycznie  bawili się, uczestnicząc w grze terenowej pt. ,,Polska”. 

Noc Niepodległości
czytaj więcej

W dniu  27 maja 2018 w Koszycach odbył się Koszycki Bieg Niepodległości. To kolejna z inicjatyw realizowanych przez naszą szkołę dla uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Koszycki Bieg Niepodległości
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl