kalendarium
Wtorek, 2017-06-27
Imieniny:
Cypriana, Emanueli
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://malopolska.policja.gov.pl/files/15/file/Regulamin_nadawania_certyfikatu_Szkola_Promujaca_Bezpieczenstwo.pdf

Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

Dzień Życia w Zgodzie z Naturą

 

Życie jest wspaniałe, dookoła tyle pięknych rzeczy, które stworzyła natura. To ona przypomina nam, że jesteśmy tu, aby delektować się otaczającym nas światem. Dba o nas, dopieszcza nasze zmysły. Dzięki niej podczas spaceru możemy słuchać śpiewu ptaków, oglądać chmury w kształcie baranków, rozkoszować się zapachem kwiatów, smakować wiszące na drzewie owoce i przytulać się do cudownie zielonej trawy. Jednak tworząc człowieka, natura nie wzięła pod uwagę, że być może popełnia zamach na samą siebie.


Dzień Życia w Zgodzie z Naturą
czytaj więcej

 Pod takim hasłem w dniu 05 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych  wybrały sie na wycieczkę do Krakowa zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Najpierw odwiedziliśmy  Smoka Wawelskiego, a potem poszliśmy na dziedziniec Zamku Królewskiego.

czytaj więcej

W pierwszej połowie maja bieżącego roku szkolnego otrzymaliśmy niecierpliwie wyczekiwane wyniki Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE. Jest to bardzo ciekawy interaktywny konkurs, do którego w tym samym czasie przystępują uczniowie z różnych krajów europejskich.  

Mateusz Kozakowski  w czołówce Małopolski!!!
czytaj więcej

Już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum wyjechali do Kotliny Kłodzkiej na warsztaty językowe EuroWeek, które były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów: Turcji, Meksyku, Albanii, Azerbejdżanu, Kenii, Włoch i Indii. W tym roku była to 37- osobowa grupa uczniów, a szkolenie odbyło się w malowniczej  miejscowości Międzygórze w dniach od 28 maja do 1 czerwca.

Uczniowie gimnazjum na EuroWeek
czytaj więcej

Nieprzerwanie od 2003 roku w Wiślicy odbywają się Diecezjalne Spotkania Młodzieży z całej diecezji kieleckiej. Tegoroczne spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem "Idźcie i Głoście" i to właśnie w dniu 17 czerwca towarzyszyło 12 uczniom Centrum Oświatowego w Koszycach, którzy wraz z ks. Łukaszem podjęli do rozważenia, przystępując do udziału w tym diecezjalnym dziele. 

XV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej
czytaj więcej

"Najlepszym miejscem pod słońcem na ziemi jest dom,

w którym dzieciom dano prawo dokonywania wyborów

mogących przygotować je do odpowiedzialnych decyzji w przyszłości."

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych
czytaj więcej

Na wycieczkę tę, uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami, udali się w dniu ich święta czyli w Dzień Dziecka.  Pierwszym miejscem, do którego udaliśmy się z parkingu Dinolandii, było Mini Zoo Kucyk położone  na malowniczych pagórkach, otoczone zagajnikami i rzeczką. 

Wycieczka do Parków Rozrywki w Inwałdzie
czytaj więcej

Uczniowie klas IV-VI w dniach 01.06.- 02.06. byli na bardzo atrakcyjnej wycieczce. Po miłej podrózy dotarliśmy do Jaworek (miejscowość w Pieninach Małych) i udaliśmy się do Rezerwatu przyrody  "Wąwóz Homole" imienia Jana Wiktora. Obejmuje on  skalny wąwóz Homole  oraz  Czajkowską Skałę i boczną część dolinki Koniowskiego Potoku w Małych Pieninach.

Wycieczka Pieniny – Słowacja
czytaj więcej

W ramach projektu „Witaminowy zawrót głowy”  nasze przedszkolaki brały udział w drugich warsztatach kulinarnych „Kanapkowy zawrót głowy”. Uczestnicząc w tych warsztatach dzieci uczyły się jak powinno wyglądać wartościowe śniadanie lub przekąska. Przedszkolaki podjęły więc wielkie wyzwanie – same przygotowywały dla siebie śniadanie, samodzielnie smarowały pieczywo, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. 

czytaj więcej

25 maja 2017 roku uczniowie klasy 5a pojechali na wycieczkę do Krakowa oraz na lotnisko Balice. Pierwszym naszym przystankiem była Galeria Plaza, gdzie wspólnie graliśmy w kręgle. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle.

Wycieczka na lotnisko
czytaj więcej

Z okazji Dnia Mamy, w dniu 26 maja 2017r.w klasie III b odbyły się  zajęcia otwarte z udziałem Mam. Dzieci przygotowały na to spotkanie prezenty, laurki, sałatkę owocową, piosenkę, portrety mam i krótką inscenizację.

Zajęcia otwarte w klasie III b
czytaj więcej

26.05.2016 w Parku Miejskim w Proszowicach odbyły się Powiatowe Eliminacje Drużynowych Biegów Przełajowych. Zawody te od tego roku szkolnego odbywają się w nowej formule. W zawodach startują 6-osobowe reprezentacje Gimnazjów , które na starcie ustawione są w rzędzie. Wyznaczeni przez nauczyciela liderzy na linii startu, pozostali zawodnicy, wg ustaleń drużyn, za nimi. 

Biegowy sukces gimnazjalistów
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl