kalendarium
Wtorek, 2018-01-16
Imieniny:
Mascelego, Walerii
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://malopolska.policja.gov.pl/files/15/file/Regulamin_nadawania_certyfikatu_Szkola_Promujaca_Bezpieczenstwo.pdf

Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

Dzień Generacji Google.

 

Czy należymy do pokolenia szybkich i łatwych rozwiązań? Czy świat zdaje się krzyczeć, że nie musisz się starać, ponieważ „jesteś tego warta”? Raj? Czy raczej wielkie tempo, powierzchowność, tymczasowość i wyścig szczurów?

Dzień Generacji Google
czytaj więcej

9 stycznia 2018 roku bogowie greccy "zeszli" z góry Olimp na ziemię, a dokładniej, pod przewodnictwem Zeusa pojawili się w naszej szkole. Orszak wybranych bogów odwiedził niektóre klasy, no i oczywiście, nie omieszkał odwiedzić gabinetu Dyrekcji Szkoły. Tak właśnie uczniowie klasy 5b uświetnili setną lekcję języka polskiego, przebierając się za mitologicznych bogów. Przygotowali nie tylko ciekawe przebrania, ale także słowna prezentację wybranego boga.

Z Olimpu na ziemię...
czytaj więcej

Kolejny raz nasze Centrum Oświatowe zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To już XXVI Finał WOŚP. W tym roku tysiące wolontariuszy zbierało pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla pediatrii. Naszych wolontariuszy można było spotkać nie tylko w szkole w Koszycach, ale także 14 stycznia w okolicach kościołów parafialnych w gminie w miejscowościach:  Koszyce, Witów, Przemyków, Rachwałowie. 

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
czytaj więcej

10 stycznia 2018 roku uczniowie klas z 7a, 7b oraz z klas IIa i IIb uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Narodowego w Krakowie. Zwiedzili oni wystawę dorobku artystycznego Patrona naszego Gimnazjum – Stanisława Wyspiańskiego. Na wystawie znajdują się dzieła wszechstronnego artysty, projekty witraży, meble przez niego zaprojektowane oraz różne wydania dramatów. 

Zwiedzamy wystawę „Wyspiański” w Muzeum Narodowym w Krakowie
czytaj więcej

Od października 2017 roku  w naszej szkole trwała akcja „Wiem, co jem”, której pomysłodawcą był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. Jest to również jedno z zadań realizowanych w planie pracy. Zadanie każdej klasy polegało na przygotowaniu małego poczęstunku, w skład którego wchodziły warzywa i owoce -  odpowiednio przydzielone do klas. 

Podsumowanie akcji „Wiem, co jem”
czytaj więcej

Powiatowy Turniej Szachowy dla Szkół Podstawowych odbył się w Centrum Oświatowym w Koszycach, wzięli w nim udział reprezentanci szkół podstawowych z powiatu proszowickiego, z Ostrowa, Proszowic, Niegardowa i Koszyc. Rozgrywki odbyły się systemem szwajcarskim do 7 partii , w tempie gry 10 minut na zawodnika. 

Sukces Koszyckich Szachistów w Powiatowym Turnieju Szachowym
czytaj więcej
Szkolne Jasełka
czytaj więcej

Uczniowie klas 0 – III  jak co roku zaczynają śpiew kolęd w swoich klasach, później w klasach  równoległych. 21.12. 2017r. odbył się szkolny konkurs śpiewania kolęd, do którego zakwalifikowało się 28 uczniów. Wszystkie dzieci były wzorowo przygotowane i pięknie śpiewały. Wystąpiły przed dużą publicznością swoich rówieśników i rodziców. Wszyscy uczestnicy otrzymali  nagrody i dyplomy, ufundowane przez  Radę Rodziców.

Szkolny Konkurs Śpiewania kolęd dla najmłodszych
czytaj więcej

W okresie przed świętami Bożego Narodzenia grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła podopiecznych Domu Pomocy „Senior Vigor Plus”.

Uczniowie przygotowani przez panią Katarzynę Jaworską, pana  Stanisławem Nowaka oraz  ks. Łukasza Nastagę przedstawili krótką inscenizację świąteczną, przeplataną pięknymi polskimi kolędami.

Całemu spotkaniu towarzyszyła świąteczna atmosfera.

 

                                                                                      Ks. Łukasz ŚWIĄTECZNA WIZYTA W DOMU „SENIOR VIGOR PLUS”
czytaj więcej

W czwartek 15.12.2017r. w klasie I  odbyły się zajęcia otwarte, których celem  było wykonanie ozdób świątecznych wspólnie z mamą, tatą lub z babcią, przybliżenie tradycji bożonarodzeniowych jakie są kultywowane w domach rodzinnych dzieci oraz wspólne udekorowanie wykonanymi ozdobami sali lekcyjnej i klasowej choinki. 

Zajęcia otwarte w klasie I
czytaj więcej

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy kolejny raz przyłączyli się do akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem...“.


I ty mogłeś zostać Świętym Mikołajem...
czytaj więcej

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy 4-latków zaprosiły na zajęcia swoich rodziców. Podczas zajęć dzieciaki bawiły się przy piosenkach o tematyce świątecznej, recytowały wierszyk o pięknie przystrojonej choince. 

Zajęcia otwarte w przedszkolu!
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 | Strona 6 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl