Szachiści naszej szkoły na Turnieju Finałowym w Tauron Arenie w Krakowie

05.04.2017r w Tauron Arenie w Krakowie rozegrany został   Małopolski Turniej Finałowy ,,Edukacja przez Szachy w Szkole”. Pośród 380 uczestników z klas I-III, miłośników  tej ,,królewskiej gry”, znaleźli się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Koszycach: Wiktoria Węgrzyn, Jakub Książek i Mateusz Łukawski.

Edukacja przez Szachy w Szkole to program, który  jest prowadzony w naszej  szkole drugi  rok i skierowany   do uczniów klas I-III SP. Szachy są grą, która  kształtuje wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia i koncentracji, uczą strategii rozwiązywania problemów,  kształtują intelekt i umiejętności szkolne pomocne w dalszej nauce. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, tworzą rankingi i zbierają punkty za wygrane mecze. Liderami  w naszej szkole, w swojej grupie wiekowej są: Wiktoria Węgrzyn, Mateusz Łukawski i Jakub Książek, którzy byli uczestnikami turnieju finałowego. Podczas turnieju finałowego w Tauron Arenie Wiktoria Węgrzyn   w swojej grupie  wiekowej (klas II) wśród 54 uczestniczek zajęła 29 miejsce, wygrywając 3  mecze i 1 remisując. Jakub Książek wśród 140 uczestników zajął 84 miejsce, wygrywając 3 mecze. Mateusz Łukawski  natomiast  wśród 140 grających zajął 47, 4 mecze wygrywając. Wszyscy  uczniowie startowali w kategorii klas II. Dla naszej reprezentacji start  w imprezie takiej rangi, możliwość rozgrywania meczów z zawodnikami klubowymi, mającymi kategorie szachowe od V do II,  było wielkim, emocjonującym  przeżyciem i pozostawiło wiele wspomnień. Naszym młodym adeptom szachów gratulujemy zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ewa Partyka-Szymańska