Warsztaty w fabryce cukierków

W nagrodę za pracę społeczną na rzecz szkoły, grupka uczniów naszej szkoły pojechała na wycieczkę do najmniejszej na świecie fabryki, w której wytwarzane są cukierki i lizaki.

Fabryka pod oryginalnie brzmiącą nazwą „Ciu Ciu” mieści się w Krakowie przy ulicy Grodzkiej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których obserwowali w jaki sposób powstają cukierki oraz sami mogli własnoręcznie przygotować lizaki w dowolnie wybranej przez siebie formie. Wycieczka była również okazją do spaceru po Rynku Głównym, Placu Szczepańskim, Plantach a także ulicą Floriańską. Wszyscy z uśmiechniętymi twarzami wrócili do domu z lizakami i cukierkami.

Monika Gazda, Bożena Iwańska