"Odblaskowa szkoła"

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach po raz kolejny przystąpiła do akcji ,,Odblaskowa Szkoła’’, która ma na celu promować ideę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypominać o obowiązku noszenia odblasków.

Uczniowie klas 0-VI biorą udział w ogólnoszkolnym konkursie plastycznym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Starsi uczniowie wezmą udział w konkursach: wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Każda klasa wykonała też gazetkę ścienną na ten temat.

Szkoła jest miejscem gdzie uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale nabywają też pewne umiejętności, nawyki, kształtują odpowiednie zachowania. Mając na uwadze to, iż większość uczniów jest dojeżdżających, co roku uczniowie klas pierwszych oraz starsze przedszkolaki otrzymują kamizelki odblaskowe i odblaski. Zwiększa to bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły. W kamizelki odblaskowe wyposażeni są już uczniowie klas drugich i trzecich, a uczniowie klas pierwszych wkrótce takie kamizelki otrzymają.

W całą akcję zaangażowani są również rodzice, którzy pilnują czy ich dziecko codziennie zakłada kamizelkę.

W październiku planowane jest spotkanie z przedstawicielami Policji z Proszowic.