Znowu razem w kolejnym roku szkolnym

W tym roku  rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się 2 września. Najpierw społeczność szkolna Centrum Oświatowego w Koszycach wraz z pocztami sztandarowymi uczestniczyła w uroczystej Mszy świętej. Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły, w której odbyła się dalsza część uroczystości.

Uczniowie „wyruszyli” w nowy rok szkolny z Panem Dyrektorem Ryszardem Kłosem i Panią Wicedyrektor Heleną Michalec, której pogratulowali nominacji. Słowa podziękowania popłynęły do Pań Alicji Gozdek – Szablińskiej oraz Iwony Wolnej – Biały, które w ubiegłym roku szkolnym pełniły funkcję wicedyrektora. Paniom wdzięczni uczniowie wręczyli piękne bukiety kwiatów, zaś Panu Wójtowi Stanisławowi Rybakowi i Panu Dyrektorowi Ryszardowi Kłosowi płyty CD z nagraniami uroczystości szkolnych.

Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, który dokonał uroczystego „otwarcia” nowego roku szkolnego 2013 / 2014. Przekazał także miłą informację na temat utworzenia oczekiwanej przez czwartoklasistów klasy sportowej. W nowym roku szkolnym uczniowie będą spędzać czas w pięknie wyremontowanej świetlicy i kilku odnowionych salach lekcyjnych. Na gimnazjalistów czeka także niespodzianka – tablica interaktywna – dzięki której lekcje będą jeszcze ciekawsze. Pan Dyrektor podziękował Panu Wójtowi za wsparcie finansowe szkoły a także za ciekawą inwestycję znajdującą się w realizacji (powstanie siłowni, zagospodarowanie terenu wokół szkoły i stworzenie strefy rekreacji).

Pan Wójt podczas swojego wystąpienia przekazał informację o powstającej przy szkole inwestycji oraz zapowiedział, że nadal będą czynione starania, aby w Koszycach powstała szkoła muzyczna, co przyczyni się do wzbogacenia oferty szkoły.

Po przekazaniu informacji dotyczących organizacji pracy szkoły Pan Dyrektor życzył wszystkim uczniom zapału do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności a także zachęcił do systematycznej nauki w nowym roku szkolnym.

K. Malec