XVIII Turniej im. Marka Wielgusa

W czwartek 23 maja na boiskach bocznych Sandecji Nowy Sącz 12 drużyn dziewczynek z całego województwa Małopolskiego rozegrało  Finał Wojewódzki XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa. Wśród 12 najlepszych zespołów znalazła się również reprezentacja naszej szkoły w składzie: Klaudia Gustak, Patrycja Grzywna, Izabela Kurdzielewicz, Gabriela Chlebek, Gabriela Jaros, Oliwia Gawor, Aleksandra Książek, Nikola Krzyżanowska, Klaudia Kalisz, Oliwia Śmiałek, Aldona Król, Nikola Miernik.

Po losowaniu, nasze dziewczęta, znalazły się w grupie z UKS Błyskawica Kryg - powiat Gorlice oraz SP 11 Nowy Targ. Pierwszy mecz z UKS Błyskawica Kryg przegrałyśmy 1:2. Początek turnieju, ranga zawodów, stres wygrały z umiejętnościami naszych zawodniczek. Niewykorzystane dwie szanse „sam na sam” z bramkarzem i niewykorzystany rzut karny… W duchu walki, przystąpiłyśmy do meczu z SP 11 Nowy Targ, który wygrałyśmy 11:2. Pozwoliło nam to wyjść z grupy na drugim miejscu i rozegrania kolejnego spotkania ćwierćfinałowego z UKS Ryter Jelna (zespół, który w ubiegłym roku wygrał finał wojewódzki turnieju „Z podwórka na stadion” i w finale ogólnopolskim zajął IV miejsce). Dziewczynki przegrały ten mecz 0:4, ale z takim przeciwnikiem nie można mówić o dużej porażce.

Zajęcie V miejsca,  na etapie wojewódzkim, to największy sukces piłkarski w naszej szkole.

Pragnę podziękować dziewczętom za ogromne emocje, które dostarczały swoją grą i sportową postawą. Szczególne słowa uznania kieruję w stronę Aldony Król i Nikoli Miernik, uczennic SP Książnice Wielkie, które z radością i zaangażowaniem stworzyły z naszymi dziewczętami jedną drużynę. Dziękuję Wychowawcom tych dziewcząt oraz Dyrekcji, za umożliwienie wyjazdu.  Rodzicom dziękuję za wsparcie. Panu Markowi Szymańskiemu za doping i wskazówki taktyczne.

Zwycięstwo wśród dziewczynek wywalczyła drużyna UKS Ryter Jelna.

Nagrody najlepszym drużynom wręczał  m.in. Dyrektor ds. Sportowych PZPN Stefan Majewski, Prezes Małopolskiego ZPN Ryszard Niemiec, Prezes OZPN w Nowym Sączu Antoni Ogórek, a także Pan Zbigniew Stępniowski Przewodniczący Komisji Młodzieżowej MZPN w Krakowie i jednocześnie Koordynator Województwa Małopolskiego XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa.

Opiekun: Ewa Lotko