Szachiści godnie reprezentowali szkołę na wojewódzkich arenach

W piątek 1 grudnia uczniowie reprezentowali szkołę w drużynowych wojewódzkich turniejach szachowych. Grupa młodzieży w Nowym Sączu i grupa uczniów klas 4-6 w Myślenicach. Turnieje te to finały wojewódzkie i udział w nich to duże osiągnięcie dla naszych uczniów. W zawodach tej rangi startują uczniowie szkół, którzy na co dzień są zawodnikami czołowych klubów w Polsce i posiadają wysokie kategorie szachowe.

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej drużyna w składzie: Kamil Kawecki, Weronika Szczęsna, Alan Nowak, Aleks Rusiecki, Aleksandra Zuwała, rozegrała 6 rund w systemie szwajcarskim w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. W klasyfikacji końcowej nasi uczniowie zdobyli 6 miejsce na 17 startujących drużyn.

W ramach Igrzysk Dzieci drużyna w składzie: Wiktor Konderak, Maksymilian Morsztyn, Mikołaj Batko, Amelia Oziębło, Sandy Kawecki, po 7 rundach zajęła 8 miejsce na 18 drużyn biorących udział w turnieju.

Koszyckim szachistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.