Rozegraliśmy Drużynowy Turniej Szachowy

W piątek 17 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się przy szachownicach, aby rozegrać Szkolny Drużynowy Turniej szachowy. Była to doskonała rozgrzewka przed zbliżającymi się ważnymi turniejami w tym sezonie szachowym: indywidualnym turniejem powiatowym i wojewódzkim turniejem drużynowym.

W turnieju wzięło udział 28 uczniów, podzielonych na 7 czteroosobowych drużyn. Najstarsi, najbardziej doświadczeni szachiści zostali kapitanami i walczyli na pierwszej szachownicy, opiekowali się również młodszymi kolegami rozgrywającymi swoje partie na kolejnych szachownicach. W sumie drużyny rozegrały po 6 partii, w tempie 10 minut na zawodnika w systemie szwajcarskim.

W turnieju zwycięzcami zostali „Skoczne Skoczki”  w składzie: Wiktor Konderak, Piotr Badzioch, Sandy Kawecki, Simon Kawecki ; II miejsce zajęli  „Czarne Gońce” w składzie: Kamil Kawecki, Aleksandra Jakubowska, Mikołaj Batko, Paweł Szczech ; III miejsce zajęli  „Najlepsi Hetmani” w składzie: Amelia Oziębło, Alan Kałat, Maciej Staszkiewicz, Karol Gromala.

Piątkowe spotkania przy szachownicy okazały się wspaniałą emocjonującą zabawą dla wszystkich dużych i małych uczestników turniejów.