V Bieg Dla NIEPODLEGŁEJ

3 listopada 2023 roku odbył się uliczny bieg przełajowy  "V Bieg Dla Niepodległej". Uczestnicy zawodów, uczniowie i uczennice szkół z Powiatu Proszowickiego w liczbie 230  biegali ulicami Proszowic - z Placu Targowego przez ulicę Królewską i ulicę 3 Maja do Dużego Rynku, meta usytuowana była obok Domu Kultury. Wśród startujących nie zabrakło także uczniów Szkoły Podstawowej w Koszycach.

Udziałem w biegu  nasza Szkoła włączyła się w sportowo-patriotyczną imprezę, która ma na celu upamiętnić 105 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawodnicy startowali ze startu wspólnego, natomiast na mecie klasyfikowani byli w kategoriach:

• dziewczęta klasy IV- VI,
  • chłopcy klasy IV- VI,
  • dziewczęta klasy VII- VIII,
  • chłopcy klasy VII- VIII,
  • dziewczęta szkoły średnie,
  • chłopcy szkoły średnie.

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Gabriela Wójtowicz- IV miejsce- klasy IV-VI dziewczęta

Natasza Rybak -III miejsce - klasy VII-VIII dziewczęta

Swedura Mateusz-III miejsce -  klasy VII-VIII chłopcy

Gajówka Michał -IV miejsce -  klasy VII-VIII chłopcy

Malczak Maksymilian V miejsce - klasy VII-VIII chłopcy

Zwycięzcy biegu otrzymali na mecie statuetki, natomiast uczestnicy, którzy zajęli IV-VI miejsce pamiątkowe medale. Drużynę z Koszyce stanowili uczniowie: Kawecki Sandy, Malczak Karol, Malczak Maksymilian, Swedura Mateusz, Gajówka Michał, Śniegoń Sebastian, Gałka Igor,Konderak Wiktor Rybak Natasza, Wójtowicz Gabriela, Sagan Wiktoria, Oziębło Amelia.

Marek Szymański