Sezon zmagań szachowych 2023/24 rozpoczęty

Uczniowie nasi z sukcesem rozpoczęli sezon szachowy 2023/24 podczas Turnieju Szachowego w Domu Kultury w Staniątkach. W turnieju indywidualnym wzięło udział 42 zawodników w grupie młodszej i 31 w grupie starszej z klubów szachowych: Goniec Staniątki, Mat Myślenice, MKS Wieliczka MKS Kraków, Szkoły Podstawowej w Staniątkach i Szkoły Podstawowej z Koszyc.

Podczas tego emocjonującego turnieju nasi uczniowie, grając z zawodnikami z wysokimi kategoriami szachowymi, zdobywali doświadczenie oraz możliwość rywalizacji na wysokim szachowym poziomie. Zdobyli również nagrody:

• Dla najlepszego szachisty z powiatu proszowickiego: Weronika Szczęsna i Kamil Kawecki – w grupie starszej; Emilia Lubera i Alan Kałat w grupie młodszej.
  • Dla najlepszych amatorów: w grupie starszych dziewcząt znalazły się: Weronika Szczęsna, Katarzyna Matusik, Aleksandra Kisiel; w grupie starszych chłopców Aleks Rusiecki i Alan Nowak.
  • Dla najlepszych amatorów w grupie młodszej dziewcząt Aleksandra Duval i Zofia Konderak, wśród chłopców Alan Kałat i Kacper Kyrcz.

Gratulujemy zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów.